602 71 34 94 biuro@ubieramysamochody.pl
20-314 Lublin, ul. Krzemionki 7A

 

Accredited 3M Endorsed Vehicle Graphic Installer
Akredytowany Aplikator Folii Samochodowej

Fanaberia czy rozsądek

FAQ

Znajdź nas na:
 1. Po co oklejać samochód?

Do niedawna zmiana koloru auta uważana była za ekstrawagancję. Dziś jest wyrazem dbałości o swój wizerunek, samochód i budżet. Oprócz oczywistych względów estetycznych , folia skutecznie zabezpiecza lakier oraz umożliwia posiadanie auta w ulubionym kolorze bez względu na to jaki był w chwili zakupu. Pamiętać również należy, że w odróżnieniu od lakierowania jest to proces całkowicie odwracalny i samochód można w dowolnej chwili rozkleić z folii.

 1. Czy folia chroni lakier?

Przez cały okres użytkowania lakier samochodu oklejonego folią jest zabezpieczony przed uszkodzeniami wynikającymi z drobnych szkód parkingowych, otarć, uderzeń drobnych kamyków czy owadami. Ewentualne uszkodzenia folii można szybko i łatwo naprawić wymieniając folię tylko na danym elemencie. Jest to również bardzo ważne ze względów ekonomicznych ponieważ w chwili sprzedaży auta mamy idealną powłokę lakierniczą co wpływa na wartość samochodu.

 1. Czy folia uszkadza lakier?

Specjalistyczne folie stosowane do zmiany koloru samochodu są całkowicie bezpieczne dla lakieru. W najmniejszym stopniu go nie uszkadzają i nie pozostawiają kleju na powierzchni po rozklejeniu. Jedynie w przypadku źle wykonanych napraw blacharskich istnieje możliwość odstania kawałków lakieru lub szpachli przy demontażu.

 1. Czy podczas oklejania tnie się po lakierze?

Profesjonalni aplikatorzy do wycinania linii na lakierze nie używają nożyków lecz specjalistycznych taśm. Przy ich zastosowaniu nie ma możliwości uszkodzeń lakieru.

 1. Jak długo trwa oklejanie?

Czas oklejania zależy od wielu czynników m.in. wielkości samochodu i stopnia skomplikowania elementów. Standardowo wynosi 3 dni robocze.

 1. Czy przed oklejeniem demontowane są części?

Dla zapewnienia jak najlepszego efektu, w zależności od potrzeby demontowane są niektóre elementy auta takie jak: listwy, lampy, klamki, uszczelki, spryskiwacze, antena, znaki firmowe. Nie wszystkie samochody tego wymagają. Na życzenie Klienta uzgadniamy ograniczony zakres demontażu.

 1. Jaka jest wytrzymałość folii?

W zależności od producenta przewidywana trwałość folii w naszych warunkach klimatycznych wynosi od 3 do 7 lat. Zatem przy właściwej eksploatacji możemy się cieszyć wybraną stylizacją przez kilka sezonów. Jest to na tyle długi czas, że po nim zwykle nudzi nam się kolor lub samochód więc bez żalu go rozklejamy.

 1. Czy folia jest odporna na temperaturę?

Tak. Folia ma wysoką tolerancję na temperaturę i jest przystosowana do użytkowania w warunkach od ok. -50 do +100 °C. Wahania temperatury występujące w naszym klimacie nie mają wpływu na kondycję folii.

 1. Czy uszkodzenia lakieru będą widoczne pod folią?

Pomimo swojej grubości folia jest bardzo elastyczna i dopasowuje się do kształtu powierzchni. W wypadku głębszych wgnieceń czy rys będą one widoczne pod folią. W takim przypadku należy zniwelować nierówności przed oklejaniem.

 1. Jak pielęgnować oklejony samochód?

Samochód oklejony folią użytkujemy tak samo jak przy lakierze samochodowym. Zalecamy mycie ręczne lub na tzw. myjniach bezdotykowych. Folię uszkadza to samo co lakier więc nie polecamy myjni automatycznych i używania agresywnych środków chemicznych.

 1. Czy można okleić wszystkie elementy samochodu?

Folia do zmiany koloru przeznaczona jest do oklejania powierzchni lakierowanych.

W przypadku plastików, uszczelek, chropowatych lub skorodowanych powierzchni folia nie będzie się trzymała.

 1. Ile kosztuje zmiana koloru samochodu folią?

Cena oklejenia samochodu zależy od kilku czynników m.in. wielkości samochodu, stopnia skomplikowania elementów, rodzaju i producenta folii. Dlatego każdy samochód wyceniamy indywidualnie a koszt waha się od 2 tys. do nawet 20 tys. w przypadku ekskluzywnego chromu.

 1. Dlaczego folie różnią się ceną?

Podobnie jak w przypadku innych produktów cena wynika z jakości folii oferowanych przez różnych producentów. Dlatego warto przy wycenie zwrócić uwagę jaką folię proponuje nam oklejająca firma.

W Ubieramy Samochody.pl pracujemy na najlepszych foliach: 3M, Arlon, Hexis, dzięki czemu możemy pisemnie gwarantować efekt i jakość wykonania.

 1. Jakie są korzyści z oklejania samochodu?

 • oryginalny design samochodu
 • oszczędność w porównaniu z lakierowaniem,
 • gwarancję doskonałego krycia oraz jednolitego koloru na całej powierzchni pojazdu,
 • ochronę lakieru przed drobnymi uszkodzeniami,
 • w razie konieczności naprawy elementów karoserii okleja się jedynie te, które uległy uszkodzeniu, bez konieczności lakierowania całego pojazdu,
 • możliwość przywrócenia oryginalnego koloru pojazdu w dowolnej chwili, bez śladów na lakierze.
Ubieramy samochody.pl

Ubieramy Samochody.pl Sp. z o.o.
20-340 Lublin, ul. Krzemionki 7A
tel. 600 73 99 91, 602 71 34 94
e-mail: biuro@ubieramysamochody.pl
 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij